Facebook

Technologia - Działanie

AWT® zasada działania i hipotezy

Terapia falą akustyczną AWT® wykorzystuje naturalne mechanizmy naprawcze organizmu, aby poprawić napięcie tkanek.

Gdy cellulit osiągnie zaawansowane, patologiczne stadium, system limfatyczny nie jest w stanie przekazać wystarczającej liczby cząsteczek białka i produktów katabolicznych z przestrzeni śródmiąższowej do żył. Wysokie stężenie białek w szczelinach powoduje włóknienie i zmienia własności tkanek. To z kolei prowadzi do zwiększenia skoku impedancji w miejscu oddziaływania fal akustycznych.

Fale akustyczne chwilowo zwiększają przepuszczalność błon komórkowych. Dzięki temu poprawia się wymiana komórkowa. Leczenie omawianych tu zmian patologicznych polega na aktywowaniu rozpadu tłuszczów (lipaza).

Bodziec mechaniczny, jakim jest fala akustyczna zapoczątkowuje reakcje chemiczna - takie zjawisko nosi nazwę mechanotransdukcji. Sama siła fali akustycznej uwalnia substancje biologicznie czynne, które powodują wzrost krążenia krwi we wszystkich warstwach tkanki, w tym również w tkance łącznej, poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych i unaczynienie.

Pacjenci z cellulitem często mają hipotoniczne mięśnie posturalne. W takich wypadkach należy zastosować wibracje, aby zapewnić dodatkową stymulację mięśni. Połączenie AWT® i wibracji generowanych za pomocą głowicy V-ACTOR® poprawia skuteczność zabiegu. Zwiększone krążenie krwi w mięśniach i aktywowany metabolizm komórkowy prowadzi do formowania się bogatego w energię kwasu adenozynotrifosforowego (ATP). Dzięki temu organizm buduje nowe włókna mięśniowe i wzmacnia istniejące mięśnie.

Głównym celem terapii falą akustyczną jest spowodowanie napięcia i formowania się nowej tkanki łącznej, w celu zmniejszenia cellulitu i poprawieniu wyglądu leczonego miejsca.

Rys. AWT® pozytywnie wpływa na skórę, naczynia krwionośne, tkankę łączną, komórki tłuszczowe i mięśnie.