Facebook

AWT

Acoustic Wave Therapy (AWT®) - Terapia falą akustyczną

Podobnie jak kilka innych wynalazków, które zmieniły jakość życia człowieka, Acoustic Wave Therapy czyli terapia zwalczania cellulitu i napinania skóry za pomocą fali akustycznej, została odkryta przez przypadek. Twórca tej metody, firma Storz Mediacal AG, od 1987 roku jest światowym liderem w zakresie dostarczania i rozwoju technologii fali uderzeniowej.

 

Odkrycie

Podczas leczenia schorzeń u lekkoatletek zupełnie przypadkowo zauważono poprawę wyglądu tkanek dotkniętych cellulitem. U dużej liczby kobiet stosowano terapię falą akustyczną w celu wyleczenia naderwanych i nadwyrężonych ścięgien podkolanowych. Pomimo, że pierwotne dolegliwości zostały wyleczone, pacjentki kontynuowały sesje zabiegowe, podczas których zaobserwowano niezwykłą poprawę wyglądu i napięcia skóry z jednoczesną redukcją cellulitu. Oczywiście na tym etapie spostrzeżenia nie były poparte żadnymi naukowymi dowodami. Jedynym dowodem na skuteczność nowoodkrytego zastosowania były opinie pacjentek.

Komentarze pacjentek przekazano firmie Storz Medical, która zbadała niewiarygodne rezultaty nie tylko pod kątem leczenia cellulitu, ale również poprawy napięcia skóry i zmniejszenia obwodu miejsc pokrytych tkanką tłuszczową.

Ku zadowoleniu wielu kobiet, skuteczność działania terapii falą akustyczną została zbadana i udowodniona na podstawie szeroko zakrojonych badań klinicznych. Celem badań pilotowych było ustalenie czy i w jaki sposób AWT® stymuluje metabolizm komórkowy w podskórnej tkance tłuszczowej, co znacznie wzmacnia strukturę tkanki i fakturę skóry oraz w widoczny sposób redukuje cellulit.