Facebook

AWT - Działanie

Terapia falą akustyczną (AWT®) wykorzystuje działanie fali ciśnienia, która działa na obie główne przyczyny cellulitu:

  • włókniste przegrody
  • przesuwanie się komórek tłuszczowych

Fala akustyczna przenika przez skórę i tkankę tłuszczową oddziałując na zwłóknione przegrody. Ciśnienie powoduje rozpad kolagenu budującego przegrody i uwalnia skórę czyniąc ją bardziej gładką. Pogrubiona skóra właściwa uniemożliwia wysuwanie się tkanki tłuszczowej, co pozwala zredukować cellulit. Dzięki oddziaływaniu na dwie główne przyczyny cellulitu, AWT® doskonale nadaje się do leczenia tej przypadłości.

Leczenie jest szybkie, nieinwazyjne i skuteczne.

AWT® w sposób mechaniczny oddziałuje na tkankę łączną w miejscach dotkniętych cellulitem, wprowadzając ją w delikatne wibracje i sprawiając, że tkanka rozciąga się i zwiększa swoją elastyczność. W ten sposób poprawia się wygląd skóry.

Unaczynienie zwiększa się zapewniając lepszy metabolizm w tkance łącznej. Wywołany stan zapalny powoduje uwolnienie leczniczych przekaźników i namnażanie się komórek tkanki łącznej włóknisto-sprężystej, co prowadzi do odkładania się grubszej warstwy kolagenu w górnych i środkowych partiach skóry.

Oddziaływanie na naskórek i tkankę podskórną

 

Przed AWT:
Powiększone komórki tłuszczowe wypychają się ku powierzchni skóry - są odpowiedzialne za efekt skórki pomarańczowej. Pozbawione elastyczności, ułożone pionowo włókna tkanki łącznej nie rozciągają się razem z otaczającą je tkanką tłuszczową, co powoduje powstanie nierówności na skórze. Miejscowe krążenie krwi jest bardzo utrudnione.

W trakcie AWT:
Na ciało kieruje się oscylujące fale akustyczne. Ich działanie powoduje, że tkanka łączna się rozluźnia I zwiększa jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach. Fale stymulują produkcje kolagenu, który wzmacnia naskórek i skórę właściwą.

Po AWT:
Skóra i tkanka łączna stają się ponownie elastyczne i jędrne. Faktura skóry trwale się poprawia.