Facebook

AWT - Efekty

AWT® w leczeniu cellulitu i osłabionej tkanki łącznej - poprawa elastyczności skóry i jej rewitalizacja

Przeprowadzono wiele badań, aby ocenić efekty zastosowania terapii falą akustyczną w dziedzinie dermatologii. AWT® to pierwsza zapewniająca trwałe efekty nieinwazyjna metoda leczenia cellulitu oraz zwiotczenia tkanki łącznej spowodowanego starzeniem się.

Fale akustyczne stymulują mikrokrążenie w tkance tłuszczowej i leczą istniejące problemy metaboliczne w celu zmniejszenia widocznych oznak cellulitu. Efekty AWT są wymierne, co potwierdzają pomiary wartości elastyczności skóry. Wartości parametrów mechanicznych skóry po leczeniu, struktura skóry oraz zadowolenia pacjentek nastrajają optymistyczne co do długotrwałej efektywności kuracji (powyżej 6 miesięcy).

Pomiary elastyczności skóry wykazały poprawę o 74%. W kolejnych trzech miesiącach po kuracji elastyczność skóry zwiększyła się o 105%. Dla porównania, poprawa właściwości skóry przy użyciu chemicznych produktów do pielęgnacji (kremy, balsamy) zawiera się w przedziale 12% - 25% i może przekroczyć 30% w odosobnionych przypadkach. Według dr. Vossa (specjalista z zakresu dermatologii), Dyrektora Dermatest GmbH w Münster w Niemczech, poprawa cech skóry o 40% przy użyciu chemicznych środków powinna być uważana za wynik wyjątkowy.

Rezultaty zastosowania AWT® w leczeniu cellulitu

Cellulit może mieć ogromny wpływ nie tylko na wygląd ciała, ale również na psychikę kobiety niezależnie od jego stadium. Wiele kobiet, których dotyczy ten problem, ma na nogach nieestetyczną skórkę pomarańczową przyczyniającą się do pogorszenia jakości ich życia. Powstawanie cellulitu jest związane z pogorszeniem się transportu substancji przez naczynia limfatyczne. AWT® pozwala przyspieszyć krążenie limfy, a tym samym usprawnia metabolizm i stymuluje rozpad tłuszczów.

AWT® - doskonały sposób modelowania sylwetki

Fale akustyczne idealnie nadają się do modelowania sylwetki. Ich działanie polega na stymulowaniu pracy komórek w taki sposób, że zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej, a z komórek uwalniane są wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Produkty przemiany materii nagromadzone w przestrzeniach międzykomórkowych są usuwane przez układ limfatyczny i krwionośny. Fale akustyczne poprawiają metabolizm tkanek i usprawniają transport produktów katabolizmu do wątroby, w celu wykorzystania ich w przemianie energii. Dodatkowe źródła energii, które powstały w organizmie w efekcie aktywacji komórek tłuszczowych, trzeba usunąć poprzez zastosowanie delikatnej diety, ćwiczenia fizyczne oraz przyjmowanie dużej ilości płynów.

Przeprowadzone badania potwierdzają skuteczność zastosowania AWT® w modelowaniu sylwetki:

  • zmniejszenie obwodu o 72% u osób poddanych kuracji
  • wyszczuplenie ud o 2,5 - 7 cm
  • jędrniejsze nogi u 84% pacjentów
  • powierzchnia skóry gładsza o 95% u osób poddanych kuracji