Facebook

Sól do kąpieli - MeineBase 750g

Kategoria: Sól do kąpieli
Producent: Jentschura
64,23 zł netto
79,00 zł brutto
Produkt chwilowo niedostępny
 
Zasadowo-mineralna sól do kąpieli z dodatkiem ośmiu kamieni szlachetnych drobniutko zmielonych (agatu, karneolu, cytrynu, chryzoprazu, chalcedonu, szafiru, kryształu górskiego oraz onyksu). Nasze ciało najlepiej pielęgnuje natura

Zasadowa pielęgnacja ciała w wodzie do kąpieli o wartości pH ok. 8,5. Sól MeineBase® wspaniale nadaje się do kąpieli całego ciała, nasiadówek, pod prysznic oraz do kąpieli rąk i nóg.
Już w czasach starożytnego Egiptu, antycznej Grecji i Rzymu stosowana była zasadowa pielęgnacja ciała, do której używano sodę oczyszczoną, mleko lub mydło zasadowe. Przed laty popularna była nawet kompleksowa pielęgnacja osób starszych płynnym szarym mydłem o zasadowej wartości pH ponad 9,0. W dawnych kulturach Japonii i Meksyku do tradycji należały nawet wielogodzinne kąpiele w roztworze zasadowym i jeszcze dziś są one tam praktykowane dla dobrego samopoczucia ciała i ducha. W sprawdzoną tradycję zasadowej pielęgnacji ciała znakomicie wpisuje się sól zasadowo-mineralna (MeineBase) z wartością pH 8,0-8,5, w zależności od wartości wyjściowej i stopnia twardości bieżącej wody.

Sposób przygotowania
Zalecana temperatura kąpieli to ok. 36° - 37° C. Kąpiel powinna trwać 30 minut, idealnie 45 - 60 minut lub dłużej. Do kąpieli całego ciała potrzebne są trzy, a do nasiadówki jedna czubata łyżka. Do solnego kompresu, spłukiwania, inhalacji i kąpieli stóp wystarczy czubata łyżeczka.

Zastosowanie
Sól MeineBase można stosować do rajstop zasadowych, mankietów zasadowych, okładów zasadowych i rękawiczek zasadowych. Także przy masażach, w saunie, w łaźni parowej, do płukanek zasadowych sól MeineBase nadaje się wspaniale do dobroczynnej pielęgnacji ciała. Zalecana jest także do pielęgnacji okolic narządów płciowych i odbytu na bidecie. Zasadowe peelingi solne oraz zasadowa pielęgnacja dzieci i niemowląt to kolejne możliwości zastosowań tej soli.

Pozostańcie Państwo wierni tradycji pielęgnacji zasadowej sprzed 10 000 lat!
Sól MeineBase oczyszcza i umożliwia samonatłuszczenie skóry, dając jej gładkość i wspaniały wygląd. Poczujcie Państwo wartość wchodzących w jej skład drobno zmielonych kamieni szlachetnych agatu, karneolu, cytrynu, chryzopazu, chalcedonu, szafiru, kryształu górskiego i onyksu. Sól MeineBase jst niezwykle wydajna. Działanie wspierające krążenie i pobudzające mają szczotkowania ciała podczas kąpieli w rytmie 10 min.
Ciepłe, zasadowe kąpiele podczas chłodnych dni są dobrodziejstwem dla ciała i ducha. Z kolei ożywcze zasadowe kąpiele całego ciała i nasiadówki w ciepłych porach roku działają aktywizująco i regenerująco.

Wskazane kąpiele 1-2 razy w tygodniu.

Zasadowo-mineralna kąpiel stóp:
Pozwólcie Państwo swoim stopom na dobroczynny relaks w kąpieli zasadowo-mineralnej. Zasadowe kąpiele stóp należy stosować dwa do trzech razy w tygodniu. Optymalny czas kąpieli wynosi 15-60 min.

Zasada zamiast dezodorantu
A gdyby tak naturalny dezodorant? Należy rozpuścić ½ łyżeczki soli MeineBase) w niewielkiej ilości ciepłej wody. Następnie nanieść roztwór pod pachami i pozostawić do wyschnięcia. Jest to wspaniałe orzeźwienie rano, które długo się utrzymuje.

Zasadowo-mineralne masaże skóry
Masaże zasadowo-mineralne są szczególnie intensywną formą pielęgnacji ciała. Poczuć można nie tylko dobrotliwe działanie masażu przy zastosowaniu soli MeineBase, lecz także jednocześnie doznać łagodnego i orzeźwiającego efektu peelingu. Dzięki temu skóra uwalnia się mechanicznie od obumarłych komórek naskórka i jednocześnie jest przyjemnie pielęgnowana zasadowo.

Zastosowanie: Sól MeineBase należy wcierać delikatnie w nawilżone dłonie, stopy, kolana, ramiona, uda lub plecy, do momentu aż kryształki soli się rozpuszczą. Skóra powinna pozostać cały czas wilgotna. W razie potrzeby można skorzystać z olejku do masażu.

Kompresy i maski zasadowe
Do specjalnych zastosowań szczególnie nadają się kompresy zasadowe. Czy chcą Państwo zrobić coś dobrego dla swoich stóp, stosując rajstopy zasadowe, czy ramionom, stosując mankiety zasadowe , czy swoim pośladkom i nogom, stosując spodnie zasadowe, czy też ciału, stosując koszulę zasadową - okłady pomogą tam, gdzie trzeba.